21.12.2004.

St. Moritz , super G (ž) – Hilde Gerg najbrža

Na trećem super G-u Svjetskog kupa za skijašice, voženom danas u mondenom švicarskom skijalištu St. Moritz, pobijedila je Hilde Gerg, dok je Janica završila na 16. mjestu.

Hilde Gerg na utrci je slavila s vremenom 1:14.95, ispred amerikanke Lindsey C. Kildow, koja je zauzela drugo mjesto zaostavši za pobjednicom 37 stotinki sekunde. Trećeplasirana je bila Marie Riesch, čiji je zaostatak u odnosu na Gerg u konačnici iznosio 45 stotinki sekunde.

Vodeća u ukupnom poretku Svjetskog skijaškog kupa Tanja Poutiainen danas nije nastupila dok je Anja Paerson završila na 13 mjestu. Najveće iznanađenje napravila je mlada slovenska skijašica Tina Maze koja je završila na 6 mjestu sa zaostatkom od 80 stotinki sekunde za pobjednicom. Janica Kostelić startala je sa brojem 23 a utrku je završila na 16. mjestu.