Autor: Skijanje.hr
Foto
: Hafjell 2015

Svjetsko juniorsko Hafjell: Max za 'točku na i'

Iza hrvatskih natjecatelja Svjetsko je juniorsko prvenstvo, koje se za njih svakako može označiti uspješnim.

U Svjetsko juniorsko prvenstvo, a koje se proteklih tjedan dana održavalo u norveškom Hafjellu, Hrvatska je ušla s ponajmanjim brojem natjecatelja do sada - od skijašica nastupala je samo Leona Popović, dok su od skijaša u natjecanja ušli Max Ullrich, Istok Rodeš te Elias Kolega.

Pred Eliasom i Istokom još su dvije sezone juniorskog 'staža', pred Leonom još čak tri, pa je njihove rezultate trebalo promatrati i iz te perspektive. Dok je Max bio jedini hrvatski 'izlazni' junior na ovom, za njega domaćem (član Ski kluba Lillehammer), Svjetskom prvenstvu.

Najvrijednije rezultate u ukupnom plasmanu ostvarili su na kraju Leona Popović osmim mjestom slaloma te Max Ullrich današnjim sjajnim devetim mjestom spusta. Leona nije završila svoju odmah prvu utrku, veleslalom. Pa je potom nanizala druga mjesta u slalomu i alpskoj kombinaciji, treće mjesto superveleslaloma te pobjedu u spustu u konkurenciji juniorki do 18 godina. Max je još veleslalom završio na 12., superveleslalom na 14. mjestu, a 14. (i treći najmlađi) je u slalomu završio i Istok Rodeš.

Za hrvatske uvjete vrlo kvalitetni rezultati, i još jedna potvrda i više nego solidnog potencijala za sezone koje dolaze...