31.03.2009.

Autor: Ante PašalićPhoto: TTR

Kelly Clark TTR pobjednica u 08/09 sezoni

Na Roxy Chicken Jam odluka o najboljoj boarderici na svijetu!

Na kalifornijskom skijalištu Mammoth održano je posljednje 6Star TTR natjecanje za cure! Pobjednica u ukupnom poredku je Amerikanka Kelly Clark! Nakon odlične pobjede u Halfpipe disciplini, na drugom danu Roxy Chicken Jam-a u disciplini SlopeStyle Clark je postigla tek 21. rezultat, ali u ukupnom poretku to joj je bilo dovoljno za osvajanje TTR pobjedničke titule za sezou 08/09!

Pobjednica 6Star Slopestyle dijela Roxy Chicken Jam-a je Jana Meyen, a drugo mjesto osvojila je Britanka Jenny Jones, a treće Norvežanka Lisa Wiik,  koja je ujedno TTR vice prvakinja!

Course za Slopestyle dio natjecanja sastojao se od hip jumpa, double jib-a, te tri kickera u line-i, a završio je sa wall i box opcijom.  Finale je vozilo 12 djevojaka, a Jana Mayen-Wetherby (USA) osvojila je natjecanje sa Japan Air, 50-50 na railu, Bs540, Cab720, Cab540 i 50-50 na box-u! Jenny Jones svoje drugo mjesto osvojila je sa Fs Air, 50-50 to180 off, Cab 360, Cab540, Fs 720 i 50-50 na kraju.

Nakon što je dan prije osvojila Halfpipe finale i popela se na treće mjesto ukupnog poredka TTR tablice, Kelly Clark je bila pod velikim pritiskom pred osvajanjem titule. SlopeStyle disciplina nije njezina uža specijalnost, tako da je sve bilo otvoreno do samog kraja! Na kraju je Kelly sa svojim 1. mjestom iz Halfpipe-a i 21. mjestom iz Slopestyle dijela natjecanja, uspijela skupiti najviše bodova, te osvojiti titulu najbolje boarderice na svijetu!

"Odlična stvar je osvojiti ovakvu prestižnu turneju! Bilo je čarobno! Stvarno sam imala male šanse prije ovog vikenda, no sve se promjenilo u moju korist! Ovo je samo vrh odlične sezone!!" – izjavila je Kelly Clark.

Velika nagrada od 90,000$ podijelljena je među tri najbolje na svijetu! Prošlogodišnja TTR prvakinja Jamie Anderson u ovoj neizvjesnoj sezoni završila je na trećem mjestu, iza Norvežanke Lise Wiik. Najveće iznenađenje sezone je definitvno mlada Čehinja, Sarka Pancochova koja je završila na 8. mjestu!

TTR sezona još nije gotova, jer slijedi nekoliko TTR 3 i 4 Star  natjecanja, a najbolji na svijetu, odnosno TTR pobjednici su Kelly Clark(USA) i Peetu Piiroinen(FIN)!