VIJESTI

18.03.2008.

Autor: Ante PašalićPhoto: Rožle Berger i Borut Vidrajz-Pako, Arhiva Skijanje.hr

Quiksilver Freeride Battle 2008

Održan još jedan Freeride Battle, najveće freeride natjecanje za skijaše i snowboardere na ovim prostorima!

Ovogodišnji Quiksilver Freeride Battle prošao je u znaku lošeg vremena i velikog broja posjetitelja na slovenskom Vogelu. Sniježni pokrivač je bio u odličnom stanju, te je trebao pružiti dobru podlogu za sve natjecatelje, no vjetar i magla su imale svoju verziju vikenda.

Kvalifikacije su počele već u petak, s isitm obilježjima magle i vjetra koji se protegnuo kroz cijeli vikend, no unatoč lošem vremenu kvalifikacije su se održale, te su skijaši i boarderi odvozili svoje runove.

Subota je počela prekrasnim sunčanim vremenom i ženskim finalima. Ubrzo nakon toga magla je apsolutno dominirala cijelim Vogelom, te se nakon dva sata čekanja Freeride Battle morao otkazati! Sudačka trojka i organizatori, postigli su dogovor da se kvalifikacijski runovi broje kao finalni i tako smo dobili pobjednike Quiksilver Freeride Battle 2008!

U ženskoj snowboard konkurenciji, prošlogodišnja pobjednica, Slovenka Petra Brajnik, i ove je godine osvojila titulu najbolje u snowboardu.  Drugoplasirana boarderica bila je Tina Sencur,a treće mjesto su dijelile Mina Hiršman i Eva Poše.

Najbolja ženska skijašica bila je Šveđanka Sara Orrensjo, sa najboljom izvedbom. Druga je završila Slovenka Urša Makovec, te treća Seni Pegan.

U snowboard muškoj konkurenciji dominirao je Hrvatskom čitateljstvu već dobro poznat Niklas Hollsten iz Finske. Drugo mjesto osvojio je Rus Pavel Lvov, a treće mjesto prošlogodišnji pobjednik Slovenac Matevž Maček.

Skijaški dio natjecanja plijenio je najviše pažnje, s velikim odazivom iz cijelog svijeta i Europe! Veliko iznenađenje utrke bio je mladi skijaš iz Maribora, Filip Flisar! Drugo mjesto je osvojio Jani Pogačar, prošlogodišnji pobjednik. Treće plasirani bio je Tomaž Kete iz Slovenije!

Za kraj ovog odličnog natjecanja i eventa, održano je proglašenje pobjednika i koncert legendarnog rock sastava Big Foot Mama.

Finalni rezultati:

SNB ladies
1. Petra Brajnik (Slo) 20,8 points
2. Tisa Senčur (Slo) 18,6
3. Mina Hiršman (Slo) 15,4