VIJESTI

19.11.2007.

Autor: Ante PašalićPhoto: fisski.com

FIS Svj. Kup - Stockholm Big Air

Završeno drugo natjecanje FIS Svj. Kupa u Big Air-u! Finci dominirali natjecanjem!

Većini je poznato da Finci dominiraju u svjetskom snowboardu, ali nije baš česti slučaj da zauzmu sva tri pobjednička mjesta! Stadion u Stockholmu proteklog je vikenda ugostio drugu postaju FIS Svjetskog Kupa u disciplini Big Air. Na natjecanju je sudjelovalo 63 natjecatelja iz 14 država.

Mladi Janne Korpi osvojio je prvo mjesto ispred svojih iskusnijih sunarodnjaka Risto Mattilea i Sami Saarenpaa! Korpiju je ovo druga pobjeda u Svjetskom Kupu, te nakon titule Svjetskog Juniorskog prvaka iz 2005.godine ovo mu je dosada najveći uspjeh!

Odličan rezultat polučio je Slovenac Domen Bizjak, koji je završio na četvrtom mjestu s odličnim Sw Bs 900, na žalost dijelio ga je samo 0.1 bod od podija!

Hrvatski reprezentativac Nikola Vrhovec osvojio je 60. mjesto. U oba runa odvozio je Fs 720 Melon, ali je pri landingu izgubio ravnotežu i vrijedne FIS bodove. “Natjecanje je bilo odlično! Potrebno mi je puno više financija kako bih mogao konkretno trenirati i ostvariti neki zapaženiji rezultat!”, izjavio je Nikola Vrhovec