26.03.2009.

Autor: Ante PašalićPhoto: TTR / Aaron Blatt

TTR 6Star Burton US Open 2009.

Legendarno natjecanje još jednom je pokazalo svu svoju veličinu

Rekorder Danny Kass osvojio je svoju 5. titulu najboljeg u Halfpipeu, a Australka Torah Bright osvojila 3. Halfpipe pobjedu na ovogodišnjem US Openu.

Natjecanje je počelo sa ženskom konkurencijom. Zlatna olimpijka Kelly Clark, odlično je vozila kroz cijelo natjecanje te je održala vodeću poziciju sve do trećeg runa, kada je Torah Bright sa odličnim runovima demonstrirala vrh snowboard Halfpipe vožnje u ženskoj konkurenciji. Počela je sa stylish switch drop in-om, Cab 720 Indy, Crippler, Bs 360 Indy, Sw bs 720, te završila sa Bs 540. Pomela je konkurenciju i osvojila zasluženo prvo mjesto.

"Odličan je osjećaj osvojiti ovo natjecanje 3. put! Stvarno odličan osjećaj!“ – izjavila je vidno uzbuđena Torah Bright.

U muškim finalima Luke Mitrani je plijenio pozornost svih prisutnih u prvom runu s neviđenim Switch Double backflip-om, no to mu nije bilo dovoljno da zaustavi ovogodišnjeg TTR prvaka, Finca Peetu Piiroinena. Peetu je u finalima odvozio odlično sa Fs 720, Cab 1080, Alley Oop Bs Rodeo, Fs Alley Oop, Fs 540, te završio sa Bs 720, sve sa visokim amplitudama. No pobjednik, 5. put u povijesti, punkrocker Danny Kass , je jednostavno bio nenadmašiv. Run mu se sastojao od Fs 1080, Cab 1080, Fs 900, Bs 720 i na kraju Switch Alley Oop 540. Nakon što je oborio rekord i osvojio US Open, Danny Kass je izjavio "Odličan osjećaj. Nevjerojatno da sam pet puta osvojio ovako veliko natjecanje. Oduševljen sam!".

U Slopestyle finalima dan poslije, Chas Guldemond (USA) i Kjersti Oestgaard Buaas (NOR) osvojili su finale te zaradili ukupno 20.000 USD. Kako se paralelno uz TTR boduje i Burton natjecanje, tako je ukupni pobjednik u Burton Global Open Series (zbroj bodova iz svih Burton Open natjecanja!) u muškoj konkurenciji Chas Guldemond (USA) i u ženskoj Jamie Anderson (USA), a svaki je odnio 100.000 USD nagrade.

Uz sve navedeno, podijeljena je i "Volvo Most Valuble Rider" nagrada, a novi Volvo Xc60 će voziti Kjersti Buuas (NOR) i Scotty Lago (USA).