SNOWBOARD

»

VIJESTI

02.02.2010.      

Autor: Nikola Vrhovec

 

FIS Snowboard WC, Calgary - rezultati

Zhifeng Sun (CHN) i Arthur Longo (FRA) slavili su na posljednjem natjecanju Halfpipe svjetskog kupa prije ZOI 2010.

-.-FIS-.-Muški pobjednici Calgary halfpipeZhifeng Sun (CHN) i Arthur Longo (FRA) pobijedili su na petom halfpipe natjecanju 2010 LG snowboard FIS Svjetskog kupa.

U kanadskom olimpijskom parku odmah izvan Calgarya, Alberta, Kineskinja je osvojila 1. mjesto s ukupno 43.4 bodova. Xuetong Cai pratila je u stopu Zhifeng Sun sa 42.1 bodova. Australka Holly Crawford završila je natjecanje na trećem mjestu sa 40.8 bodova. U muškoj konkurenciji Francuz  Arthur Longo slavio je svoju prvu FIS World Cup pobjedu osvojivši 45.1 bodova i time lokalnu zvijezdu Justin Lamoureux (CAN, 43.6) i Britanca Ben Kilner-a (GBR, 40.3) ostavio iza sebe.

Nakon svoje prve pobjede u karijeri na svjetskom kupu Arthur Longo je ostao bez teksta.  "Ne znam što da kažem. Sudjelovao sam u jako puno natjecanja i svaki put pao. Nevjerojatno mi je da sam pobijedio na ovom natjecanju!", komentirao je 21-godišnji Arthur. U njegovom prvom finalu svjetskog kupa nakon osvojenog 16. mjesta (Saas Fee 2009) mladi borac iz Francuske je uzeo stvar u svoje ruke i riješio sve sumnje!

Zbog Cab 720, frontside air, backside 900, frontside 1080 i konačno Switch alley oop backside rodeo 540 Longo ima velike šanse ostvariti nacionalnu poziciju za nadolazeće ZOI u Vancouveru. "Možda uspijem sa ovim rezultatom.", izjavio je Longo.

Sina Candrian (SUI) i Marc McMorris (CAN) pobijedili su na prvom slopestyle natjecanju u povijesti FIS LG Snowboard svjetskog kupa. Švicarka je zasluženo pobijedila sa 45.4 bodova ostavivši iza sebe Kanađanku Brooke Voigt (39.2) i Alexandra Duckworth (34.5). U muškoj konkurenciji 16-godišnji Marc McMorris slavio je svoju prvu veliku pobjedu pristupivši na svoje drugo World Cup natjecanje. Sa 45.1 završio je ispred Belgijanca Seppe Smitsa (42.9) i Nicka Browna (42.0) iz Novog Zelanda.

Pobijedivši danas McMorris je nastavio niz odličnih rezultata. Nakon 8. mjesta u big air natjecanju u Quebecu, njegov status u Svjetskom kupu je na sasvim drugoj razini. Svoju pobjedničku vožnju je započeo s Handplant 360 preko prve "prepreke" i nastavio sa "frontside Boardslide 270 off" preko down raila. Dalje je povezao ogroman gap to backside boardslide na box set-upu. U big air sekciji napravio je backside 1080 double cork, frontside 720 i backside rodeo 540.

Konačni rezultati - halfpipe Calgary:

Djevojke       
1. Zhifeng  Sun    (CHN)                  
2. Xuetong Cai     (CHN)                 
3. Holly Crawford      (AUS)      

Dečki      
1. Arthur Longo  (FRA) 
2. Justin  Lamoureux     (CAN)
3. Ben Kilner (GBR)

Konačni rezultati – slopestyle Calgary:

Djevojke                                            
1. Sina Candrian (SUI)                
2. Brooke Voigt   (CAN)                
3. Alexandra Duckworth (CAN)

Muški
1. Marc McMorris      (CAN)
2. Seppe Smits  (BEL)
3. Nick Brown (NZE)

 

 

 

 

 

KOMENTARI

Trenutno niste prijavljeni. Molimo prijavite se!

login:

lozinka:

Samo registrirani korisnici mogu dodati komentar. Prijavite se ili registrirajte.

© Skijanje.hr 2003-2026.  ISSN 1845-5891  e-mail: info@skijanje.hr   Izrada internet stranice: Info izlog d.o.o.   Broj posjeta: 341544
Tekstovi i Skijanje.hr watermarkom označene fotografije autorsko su pravo i vlasništvo Hrvatskog ski/board magazina Skijanje.hr osim ako nije drugačije naznačeno. Uredništvo magazina ne jamči za točnost i potpunost objavljenih informacija te ne preuzima nikakvu odgovornost za izravnu ili neizravnu štetu i ozljede proizašle iz sadržaja na site-u. Kontakt...
Hrvatski ski/board magazin Skijanje.hr

ISSN 1845-5891

e-mail: info@skijanje.hr

Marketing:
  marketing@skijanje.hr