SNOWBOARD

25.02.2010.

Autor: Ante Pašalić

Bjelolasica Open 2010

Završeno još jedno snowboard natjecanje na Bjelolasici. Pobjede idu u ruke Ane Rumihe te Davida Sutlovića i Matije Dukića

Natjecanje na Bjelolasici obilježeno je velikim brojem natjecatelja, sunčanim vremenom i dobrom atmosferom. Prijavio se puno natjecatelja između 7 i 37 godina, što dokazuje konkretan napredak snowboard scene u Hrvata.

Snowpark na stazi "Livade 2" bio je u poprilično lošem stanju, što nije čudno s obzirom da je palo 40cm snijega netom prije samog natjecanja, a to je naravno uzrokovalo probleme organizatorima iz Sbk Ogulin. Uz veliki trud svih prisutnih park se na novo uredio, te je sve bilo spremno za održavanje oba natjecanja.

U SlopeStyle dijelu natjecanja mladi je David Sutlović iz Rijeke  uvjerljivo dominirao i na kraju osvojio zasluženo prvo mjesto. Big Air disciplinom Matija Dukić – Duk iz Rijeke pokazao se najboljim tog dana, te uvjerljivo osvojio prvo mjesto. U ženskoj konkurenciji Ana Rumiha je pobjedila u obje discipline.

Napomenimo da je nagradni fond iznosio preko 15.000kn, što je na kraju podijeljeno u svim kategorijama! Završeno je još jedno natjecanje na Bjelolasici, a do nekog slijedećeg uživajte u fotografijama.