Pretraži Skijanje.hr
KLUB Broj članova: 9445 | Ukupno online: 3
- Želim se učlaniti Ne sjećam se lozinke
13.09.2014.
Tweet
Zillertal Arena



"U srcu" Zillertal doline smjestilo se jedno od najboljih skijališta Austrije. Čari prekrasne planine te mnogobrojni ski sadržaji ovdje nude posebno zadovoljstvo.
|
Zillertal Arena smjestila se u Zillertal dolini, nadomak poznatog austrijskog Hintertux ledenjaka te na samo 60-ak kilometara udaljenosti od poznatih austrijskih gradova Innsbrucka i Kufsteina.
Kako ovo skijalište slovi za najveće u Zillertalu, dovoljno je reći kako se ono, sa svojih 139 kilometara staza, i 51 žičarom, proteže kroz čak četiri sredine: Zell am Ziller, Gerlos, Wald/Königsleiten i Krimml. Pristup skijalištu, kao i smještaj, mogući su u svim ovim sredinama, iz kojih najmodernije žičare vode prema skijaškim stazama. A svako mjesto ima osiguranih dovoljno parkirališnih mjesta za skijaše.
Iz smjera Kufsteina, ili Innsbrucka, put vodi na izlazak s autoputa u mjestu Jenbach, nakon čega svi putokazi usmjeruju na Zillertal. Kroz cijelu dolinu, počevši od Fügena, preko Zell am Zillera, pa sve do Mayrhofena i Hintertuxa, vodi jedna glavna cesta. Upravo je spomenuti Zell am Ziller "glavni punkt" za Zillertal Arenu. U podnožju, odmah uz spomenutu cestu, nalaze se dva ogromna parkirališta, i dvije gondole, na kojima se gužve stvaraju tek nakon 9:30, i to u "udarnim" danima.
Put k ostalim mjestima Arene vodi, odmah nakon Zella, strmom cestom u brdo, a nakon koje se dolazi do Gerlosa i ostalih triju mjesta. Cesta je čišćena, no u uvjetima velikog snijega, bez dobre zimske opreme, trebalo bi ju izbjegavati. Ukoliko se ne putuje preko Njemačke, nego samo kroz Austriju, tada se prvo dolazi do spomenutih središta, a tek na zadnje do Zillertal doline.
Skijalište Zillertal Arena dosta je "razvučeno" skijalište, koje se proteže od 1.300 pa sve do 2.500 mnv, sve uz, kako na skijalištu ističu, 100%-tno osiguran snijeg. Staze su gotovo sve dugačke i široke, jako dobro pripremljene i ugodne za skijanje. Na nižim dijelovima skijališta vegetacija još i postoji, dok su gornji dijelovi većinom ledenjačkog tipa, što u maglovitim, ili snježnim, danima zna biti dosta dezorijentirajuće. Konfiguracija staza - blaga strmina, pa prijelomnica, pa opet blagi dio - pri dugom skijanju svakako ide u korist skijaša.
Zell am Ziller, i Hochkrimml, dijelovi su Arene gdje su staze gotovo potpunog idealnog nagiba, širine i dužine. Za one, koji vole više adrenalina, nije na odmet odskijati se po crnoj stazi markacije 42, od vrha Königsleitenspitze prema Gerlosu, tik uz gondolu s grijanim sjedalima Falschbach. Staza nije duga, no zato ima konstantan nagib, bez ijedne prelomnice.
Cijelo skijalište jako je dobro povezano "žicama", a tamo, gdje bi opcija do vrha bila nekoliko sjedežnica, vozi gondola. Jedina žičara, na kojoj se skijaši znaju "dobro provesti" ako puše vjetar, je Krimml-X-Press, koji spaja vrh Zell am Zillera i Gerlosa u oba smjera. Dug je, i nema kupolu, te na njemu zna biti jako hladno. No na njegovu kraju, u smjeru Zella, "za nagradu" čeka izvrstan restoran napravljen u tirolskom, lovačkom stilu imena Arena Stadl, s pogledom na cijelu Zillertal dolinu i okolne vrhove.
S obzirom na odličnu povezanost skijališta, u Zillertal Areni, u jednom danu, moguće je proskijati ako i ne baš sve staze, onda sva mjesta svakako.
Restorana na skijalištu ima na pretek. Gotovo gdje god da se okrenete možete pronaći barem jedan. Cijene su podjednake kao i na ostalim austrijskim skijalištima, i ovisne o poziciji restorana. Ako ste ljubitelj mesnih specijaliteta, i poznatih rebaraca, nikako ne propustite zastati u Kreuzwiesenalmu ispod vrha Karspitz.
Zillertal Arena nudi i mnogobrojnu ponudu dodatnih sadržaja na samom skijalištu. Osim već standardno velike, i dobro organizirane, škole skijanja, s pripadajućim poligonima, ovdje postoje i neke malo posebnije mogućnosti. Ukoliko želite imati, primjerice, snimljeni video svojeg prvog pokušaja snalaženja između veleslalomskih "kolaca" - nikakav problem.
Na nekoliko dijelova, uz već viđene cross staze, i adrenalinsko-akcijske parkove, postavljene su veleslalomske staze, s pripadajućim kamerama, koje će zabilježiti svaku vašu kretnju između zastavica. Mislite da znate koliko brzo skijate? I to također možete izmjeriti na, za to određenim, stazama, i što je najbolje - na kraju ćete imati zabilježene svoju fotografiju, i najveću brzinu koju ste dostigli, no bez kazne. A kako do svih uspomena? Jednostavno - prislonite svoj skipass na početnim pozicijama, a na kraju dana jednostavno "skinete" sve s Interneta pomoću serijskog broja ski karte.
Mogućnost ranojutarnjeg skijanja te skijanje usred dana po stazi koja se, u 12 sati, posebno ponovno uređuje dvije su još specifičnosti Zillertal Arene svakako vrijedne isticanja.
Za "noćne ptice", u određenim terminima, nudi se i mogućnost noćnog skijanja "s lampama na glavi", a sve to moguće je na kraju "okruniti" i večerom u jednom od prekrasnih planinskih restorana.
48 eura, na dnevnoj bazi, potrebno je izdvojiti za skijašku kartu odraslima te još 21,60 eura po djetetu. Višednevna "cifra" staje na 230,50 za odrasle, i 103,50 eura za dijete. I iako su cijene skijaških karata jako blizu granice 50 eura - ovdje ćete sigurno znati za što ste platili tako visoku cijenu karte. Treba svakako spomenuti i da višednevna karta vrijedi za sva skijališta u Zillertal dolini.
Iako smo testiranju ovog skijališta prionuli bez puno očekivanja, oduševljenje nam je raslo iz sata u sat. Zillertal Arena skijalište je stvarno vrijedno posjete. A prekrasna alpska kulisa, za dugo sjećanje, te pogled, koji se sa skijališta nudi na okolne strme vrhove, svakako pozivaju i na povratak...
Objavljeno: 14. siječnja 2015. 16:33h
Skijaliste iznad Zella je dobro, iznad Gerllosa isto, ali poveznica je katastrofa. Vise od sat vremena vožnje po zicama s vrlo malo skijanja, totalno se ohladis. Od skijalista u Zillettal dolini je najvece, ali i Hochzillertal i Mayrhofen/Finkenberg je meni puno bolji!
Prikazano 1 od 1 komentara
Vezani članci
- 23.11. Grubigstein - Lermoos
- 17.11. Snijeg 'od jučer' i u Kitzbühelu
- 08.02. ISPO - održan najprestižniji sajam sporta
- 16.09. Austrija: Noviteti u sezoni 2014/2015
- 04.09. Ehrwald - Tirol
- 28.12. Kappl - Paznaun
- 23.11. Ischgl zabranio hodanje u skijaškim cipelama?
- 09.11. Za vikend masovno otvaranje skijališta
- 04.12. Sigurniji snijeg - više zabave
- 16.11. Hintertux i Zermatt s najviše snijega
Vijesti
- Lavina u Obergurglu
- Za vikend novi val otvaranja austrijskih skijališta
- Otvara se Obertauern
- Za vikend masovno otvaranje skijališta
- Novi snijeg "trpa" na većini skijališta
- Vrlo dobri uvjeti na austrijskim glečerima
- Predstavljanje Nassfelda u centru Zagreba
- U Alpama se očekuje između 5 i 20 cm snijega
- Na Jahorini pao prvi snijeg
- Arlberg postaje najveća austrijska regija
- Od vikenda u radu Kaunertal i Stubai glečeri
- Snijeg zabijelio vrhove glečera
- Obilan snijeg u Alpama. Na Vogelu 275 cm snijega
- St. Anton i Sella Nevea trenutni rekorderi po količini snijega
- Petero skijaša poginulo od lavine u Tirolu
- Hrvatska i Slovenija slabe sa snijegom, a Francuska broji metre
- Aktualna snježna situacija u Alpama
- Od 28 i 29.11. u radu i brojna austrijska skijališta
- Snijeg zabijelio većinu skijališta
- Top 3 apres ski bara u Austriji, iznad 3000 metara
Info
- Austrija - cijene ski karata za sezonu 2014/15.
- Ski&City – najbolja skijališta uz gradove
- Austrija - cijene ski karata za sezonu 2013/14.
- Austrija - cijene ski karata za sezonu 2012/13.
- Austrija - cijene ski karata za sezonu 2011/12.
- Austrija - cijene ski karata za sezonu 2010/11.
- Austrija - cijene skipassa i termini otvaranja sezone 2009/10.
- Web kamere
- Austrija - cijene ski karata i termini otvaranja sezone 2008/09.
- Austrija - cijene ski karata i termini otvaranja sezone 2007/08.
- Austrija - cijene skipassa 2006/07.
- Otvaranja sezone 2006/07. - Austrija
- Austrija - cijene skipassa 2005/06.
- Salzburg Super Ski Card 2004/05.
- Top Ski Kärnten
- Cijene i sezona 2004/05. – Austrija
- Austrijska skijališta
Najave
- Austrija: Noviteti u sezonu 2015/2016
- Austrija: Noviteti u sezoni 2014/2015
- Austrija: Noviteti u sezoni 2013/2014
- Austrija: Noviteti u sezoni 2012/2013
- Austrija: Noviteti u sezoni 2011/2012
- Austrija: noviteti u sezoni 2010/2011
- Austrija: noviteti u sezoni 2009/2010
- Austrija: noviteti u sezoni 2008/2009
- Austrija: noviteti u sezoni 2007/2008
- Austrija: Noviteti u sezoni 2006/2007
Recenzije
- Altenmarkt - Radstadt
- Ankogel / Mallnitz
- Bad Gastein
- Bad Kleinkirchheim
- Dachstein
- Dachstein West (Gosau-Russbach-Annaberg)
- Ehrwald - Tirol
- Flachau
- Gerlitzen
- Goldeck
- Grebenzen - St. Lambrecht
- Grosseck - Speiereck
- Grubigstein - Lermoos
- Heiligenblut
- Hintertuxer Gletscher
- Hochkönig
- Innerkrems
- Ischgl - Samnaun
- Kals - Matrei
- Kappl - Paznaun
- Katschberg
- Kaunertal
- Kitzbühel
- Kitzsteinhorn - Kaprun
- Kreischberg
- Lachtal
- Lech i Zürs
- Lienz - Zettersfeld
- Mayrhofen
- Mölltaler Gletscher
- Nassfeld
- Obergurgl-Hochgurgl
- Obertauern
- Petzen
- Pitztal
- Saalbach - Hinterglemm
- Schladming
- Serfaus - Fiss - Ladis
- Sillian - Hochpustertaler
- Silvretta Nova
- SkiWelt Wilder Kaiser Brixental
- Sölden
- St. Anton
- St. Jakob im Defereggental
- Stubai
- Tauplitz
- Turracher Höhe
- Zauchensee - Flachauwinkl
- Zell am See - Schmittenhöhe
- Zillertal Arena
-
Započinje 11. sezona Skijanje.hr fanatika
Mnoge pojave i mnogi događaji, ukoliko nisu u potpunosti stali, u današnjim se vremenima...
-
Platak spreman za rad!
Uz puno upornosti, truda, rada uz pomoć umjetnog snijega otvara se Staza Radeševo 1. Zbog povoljnih vremenskih uvjeta planirano...
-
Snježna kraljica dobila zeleno svjetlo na FIS-ovoj snježnoj kontroli
Crveni spust na Sljemenu i službeno je danas na FIS-ovoj kontroli dobio zeleno svjetlo...
Tekstovi i Skijanje.hr watermarkom označene fotografije autorsko su pravo i vlasništvo Hrvatskog ski/board magazina Skijanje.hr osim ako nije drugačije naznačeno. Uredništvo magazina ne jamči za točnost i potpunost objavljenih informacija te ne preuzima nikakvu odgovornost za izravnu ili neizravnu štetu i ozljede proizašle iz sadržaja na site-u. Kontakt...
ISSN 1845-5891
Izdavač: Skijaški klub "HUPSER"
Medovićeva 19, Rijeka
e-mail: info@skijanje.hr
Marketing:
marketing@skijanje.hr