07.02.2016.

Autor: Skijanje.hr

Utrke Svj. kupa u Jeongseonu generalka uoči ZOI 2018.

Uspješna generalka uoči Olimpijskih igara u Jeongseonu održala se u subotu i nedjelju u korejskom Jeongsonu. Istovremeno skijašice su svoje nastupe u brzim disciplinama imale u njemačkom Garmischu

Norvežanin Kjetil Jansrud dominirao je na korejskom skijalištu gdje je nakon dva najbrža vremena na treninzima isto uspio ponoviti i u utrci spusta. Bila je to prva Jansrudova spustaška pobjeda u ovoj sezoni. Iza njega na drugo mjesto utrke se plasirao Talijan Dominik Paris (+0.20), dok je na trećem mjestu završio Steven Nyman (+0.41). Natko Zrnčić Dim u utrci je završio na 33. mjestu s +2.25 sekundi zaostatka za pobjednikom.

U nedjelju se na istom mjestu vozio super G. Ovoga puta slavio je Švicarac Carlo Janka. Utrka je ponovo vožena po odličnom vremenu, a Janka je u takvim uvjetima odvezao najbrže i osvojio prvu ovosezonsku pobjedu. S 82 stotinke zaostatka završio je drugoplasirani Christof Innerhofer, dok je na trećem mjestu završio Austrijanac Vincent Kreichmayr (+1.06). Kjetil Jansrud u super G-ju nije bio sretne ruke te nije uspio stići do cilja. Natko Zrnčić Dim stigao je do svojih prvih super G bodova sezone plasiravši se na 26 mjesto utrke s +2.53 zaostatka za pobjednikom.

Skijašice su ovoga vikenda vozile utrke u njemačkom Garmisch Partenkirchenu. U subotnjoj utrci spusta još je jednom slavila fenomenalna Lindsey Vonn, koja je ovime ugrabila svoju 76. pobjedu u karijeri. Sjajnoj Amerikanki nedostaje još svega 10 pobjeda do ukupnog rekordera Ingemara Stenmarka. Nakon ovakvih nastupa rušenje rekorda čini se vrlo izglednim za Lindsey Vonn. Drugo mjesto osvojila je Fabienne Suter (+1.51), dok je na trećem mjestu završila Njemica Viktoria Rebensburg (+1.57).

-.--.-

Danas se u Garmischu vozio super G. Vonn je ponovo završila na podiju, ali ovoga puta na trećem mjestu, sa svega 0.23 sekunde zaostatka za pobjednicom, Švicarkom Larom Gut. Na drugo mjesto utrke ugurala se ponovo Viktoria Rebensburg s +0.15 zaostatka za pobjednicom. I dok je u spustu Lara Gut završila tek na 14. mjestu, današnja pobjeda vratila ju je u bodovno vrlo napetu situaciju u borbi za veliki Kristalni globus s Lindsey Vonn. Trenutna razlika iznosi 87 bodova u korist Vonn.