03.12.2006.

Autor: Tomislav MatošinPhoto: lijevo: Renate Goetschl (Zoom Agence) desno: Lindsay C. Kildow (Zoom Agence)

Lake Louise, SG (ž) – Goetschl uzvratila Kildow

Renate Goetschl revanširala se Lindsey Kildow za jučerašnji spust.

Nakon što je jučerašnji spust završila na drugom mjestu s 1,33 sekunde zaostatka iza Lindsey Kildow (USA), Renate Goetschl (AUT) je danas uzvratila istom mjerom. S vremenom 1.20:86 osvojila je pobjedu na prvom ovogodišnjem superveleslalomu ispred drugoplasirane Kildow koja je zaostala 87 stotinki. Treće mjesto osvojila je Kanađanka Kelly Vanderbeek.

Goetschl je startala 12. i već brzo se vidjelo kakvo dobro vrijeme je ostvarila, budući da su skijašice koje su nastupile iza nje zaostajale za više od sekundu. Kada je Nicole Hosp, koja je bila jedna od kandidatkinja za pobjedu, prošla ciljem s + 1,27 i Anja Pärson s + 1,17 zaostatka, bilo je jasno da će i Kildow teško dostići vrijeme koje je postavila Goetschl.

Valja još izdvojiti i rezultat 26-godišnje Kanađanke Britt Janyk, koja je sa startnim brojem 46 imala zaostatak od 1,43 sekunde, čime je sa Švicarkom Fraenzi Aufdenblaten podijelila 11. mjesto.

Utrka se vozila po hladnom (temp. -13) i vjetrovitom vremenu. Staza je bila dobro pripremljena, ali dosta zahtjevno postavljena, tako da dosta skijašica nije završilo utrku, među kojima su bile i Alexandra Meissnitzer te Andrea Fischbacher, koje su svakako bile konkurentice za postolje. Skijašice su dostizale brzinu veću od 110 km/sat.