15.02.2016.

Autor: Skijanje.hr

Francuzima veleslalom u Yuzawa Naebi. Neureuther najbrži u slalomu

Alexis Pinturault i Mathieu Faivre uzeli su pobjedu i drugo mjesto u subotnjem veleslalomu u japanskoj Yuzawa Naebi

Alexis Pinturault (naslovna slika) pobjedu je odnio vremenom 2:34.23, dok je s istim vremenom druge vožnje, ali u konačnici ipak sporiji od pobjednika, bio njegov sunarodnjak Mathieu Faivre s +0.51 zaostatka. Na treće se mjesto plasirao Talijan Massimiliano Blardone sa zaostatkom +0.67. Vodeći u poretku veleslaloma, Austrijanac Marcel Hirscher, završio je na šestom mjestu utrke. Valja spomenuti kako se Filip Zubčić plasirao u drugu vožnju te je u konačnici završio na solidnom 24. mjestu s novih 7 osvojenih bodova.

U slalomu voženom dan iza pobjedu je odnio Felix Neureuther, kojemu je to ujedno i prva pobjeda ove sezone. Na drugom mjestu završio je Šveđanin Andre Myhrer sa svega 5 stotinki sekunde zaostatka, dok je na trećem mjestu bio mladi Austrijanac Marco Schwarz s +0.24 zaostatka za pobjednikom. Do sada dominantni Norvežanin Henrik Kristoffersen odvezao je obje vožnje za sebe poprilično nekarakteristično te je završio na diobi sedmog mjesta, dok Marcel Hirscher nije uspio stići do kraja prve vožnje. Od hrvatskih predstavnika u utrci su nastupili Matej Vidović, Filip Zubčić i Istok Rodeš. Nitko se nije uspio plasirati u drugu vožnju, završivši na 32., 35., odnosno 39. mjestu prve vožnje.