01.04.2006.

Autori: Goran Razić, Željko Mihalić, Elinka Barišić, Matija Kralj

Jadranski slalom - Kostelići očekivano prvi

Sukladno najavama, današnji Jadranski slalom na Platku održan je po vrlo lijepom vremenu, a sve je začinjeno solidnim izvedbama natjecatelja.

U ženskoj konkurenciji Janica Kostelić i Jelena Lolović iz Srbije i Crne Gore bile su uvjerljivo najbrže, kako nakon prve, tako i nakon druge vožnje. Na kraju druge vožnje Janičina prednost se još povećala te je u odnosu na drugoplasiranu ostvarila preko tri sekunde prednosti. Na trećem mjestu završila je Slovenka Alenka Kuerner, a četvrta je bila natjecateljica Bosne i Hercegovine Mojca Rataj. Od hrvatskih predstavnica još su se u konačni plasman plasirale Petra Papučić, na dvadeseto mjesto, te Ana Perožić, završivši ukupno na dvadeset i prvom mjestu. Posljednja Hrvatica i posljednja u plasmanu bila je Ivana Šutić, na dvadeset i četvrtom mjestu.

Ana Jelušić nije startala u prvoj vožnji zbog bolova u vratu, a Matea Ferk, Lana Kostić, Yvonne Schnock, Sofija Novoselić te Ana-Maria Vučinić nisu uspjele završiti svoje nastupe.

U konkurenciji skijaša slavio je i nakon prve vožnje vodeći Ivica Kostelić, drugo mjesto zauzeo je Vassillis Dimitriadis iz Grčke, dok je na kraju utrke treće mjesto zauzeo nakon prve vožnje četvrtoplasirani Slovenac Janez Jazbec. Idući najboljeplasirani hrvatski skijaš bio je Natko Zrnčić Dim na osmom mjestu, a odmah iza njega smjestio se Danko Marinelli.

Jadranski slalom u svojem obnovljenom izdanju iznimno je kvalitetno uspio. Priprema staze, program uz stazu kao i cjelokupna organizacija utrke bili su na najvišoj razini. Fotoreportažu te ekskluzivne izjave donosimo uskoro...