Skijanje.hr

NATJECANJA

»

SKIJANJE

14.03.2010.      

 

Olimpijski pobjednici

Olimpijske pobjednice i pobjednici kroz povijest.

Zimske Olimpijske igre, kroz povijest, održavale su se u slijedećim gradovima :

1924 Chamonix, Francuska
1928 St. Moritz, Švicarska
1932 Lake Placid, SAD
1936 Garmisch, Njemačka
1948 St. Moritz, Švicarska
1952 Oslo, Norveška
1956 Cortina d'Ampezzo, Italija
1960 Squaw Valley, SAD
1964 Innsbruck, Austrija
1968 Grenoble, Francuska
1972 Sapporo, Japan
1976 Innsbruck, Austrija
1980 Lake Placid, SAD
1984 Sarajevo, Jugoslavija
1988 Calgary, Kanada
1992 Albertville, Francuska
1994 Lillehammer, Norveška
1998 Nagano, Japan
2002 Salt Lake City, SAD
2006 Torino, Italija
2010 Vancouver, Kanada


ŽENE

Višestruke olimpijske pobjednice (osvajačice zlatnih olimpijskih medalja): Janica Kostelić (4), Deborah Compagnoni, Vreni Schneider i Katja Seizinger (sve po 3).

SLALOM

1936 Christl Cranz, GER
1948 Gretchen Fraser, USA
1952 Mead Lawrence, USA
1956 Renée Colliard, SUI
1960 Anne Heggtveit, CAN
1964 Christine Goitschel, FRA
1968 Barbara Cochran, USA
1976 Rosi Mittermaier, GER
1980 Hanni Wenzel, LIE
1984 Paoletta Magoni, ITA
1988 Vreni Schneider, SUI
1992 Petra Kronberger, AUT
1994 Vreni Schneider, SUI
1998 Hilde Gerg, GER
2002 Janica Kostelić, CRO
2006 Anja Pärson, SWE
2010 Maria Riesch, GER

VELESLALOM

1952 Andrea Mead Lawrence, USA
1956 Ossi Reichert, GER
1960 Yvonne Rügg, SUI
1964 Marielle Goitschel, FRA
1968 Nancy Greene, CAN
1972 Marie-Theres Nadig, SUI
1976 Kathy Kreiner, CAN
1980 Hanni Wenzel, LIE
1984 Debbie Armstrong, USA
1988 Vreni Schneider, SUI
1992 Pernilla Wiberg, SWE
1994 Deborah Compagnoni, ITA
1998 Deborah Compagnoni, ITA
2002 Janica Kostelić, CRO
2006 Julia Mancuso, USA
2010 Viktoria Rebensburg, GER

SUPER-VELESLALOM

1988 Sigrid Wolf, AUT
1992 Deborah Compagnoni, ITA
1994 Diann Roffe-Steinrotter, USA
1998 Picabo Street, USA
2002 Daniela Ceccarelli, ITA
2006 Michaela Dorfmeister, AUT
2010 Andrea Fischbacher, AUT

SPUST

1936 Laila Schou-Nilsen, NOR
1948 Hedy Schlunegger, SUI
1952 Trude Jochum-Beiser, AUT
1956 Madeleine Berthod, SUI
1960 Heidi Biebl, GER
1964 Christl Haas, AUT
1968 Olga Pall, AUT
1972 Marie-Theres Nadig, SUI
1976 Rosi Mittermaier, GER
1980 Annemarie Moser-Pröll, AUT
1984 Michela Figini, SUI
1988 Marina Kiehl, GER
1992 Kerrin Lee-Gartner, CAN
1994 Katja Seizinger, GER
1998 Katja Seizinger, GER
2002 Carole Montillet, FRA
2006 Michaela Dorfmeister, AUT
2010 Lindsey Vonn, USA

(SUPER)KOMBINACIJA


1936 Christl Cranz, GER
1948 Trude Beiser, AUT
1952-84 nije se održavalo
1988 Anita Wachter, AUT
1992 Petra Kronberger, AUT
1994 Pernilla Wiberg, SWE
1998 Katja Seizinger, GER
2002 Janica Kostelić, CRO
2006 Janica Kostelić, CRO
2010 Maria Riesch, GER

 

MUŠKI

Višestruki olimpijski pobjednici (osvajači zlatnih olimpijskih medalja): Kjetil Andre Aamodt (4), Jean-Claude Killy, Toni Sailer i Alberto Tomba (svi po 3).

SLALOM

1936 Franz Pfnuer, GER
1948 Edi Reinalter, SUI
1952 Othmar Schneider, AUT
1956 Toni Sailer, AUT
1960 Ernst Hinterseer, AUT
1964 Pepi Stiegler, AUT
1968 Jean-Claude Killy, FRA
1972 Francisco Ochoa, ESP
1976 Piero Gros, ITA
1980 Ingemar Stenmark, SWE
1984 Phil Mahre, USA
1988 Alberto Tomba, ITA
1992 Finn Christian Jagge, NOR
1994 Thomas Stangassinger, AUT
1998 Hans-Petter Buraas, NOR
2002 Jean-Pierre Vidal, FRA
2006 Benjamin Raich, AUT
2010 Giuliano Razzoli, ITA

VELESLALOM

1952 Stein Eriksen, NOR
1956 Toni Sailer, AUT
1960 Roger Staub, SUI
1964 Francois Bonlieu, FRA
1968 Jean-Claude Killy, FRA
1972 Gustav Thöni, ITA
1976 Heini Hemmi, SUI
1980 Ingemar Stenmark, SWE
1984 Max Julen, SUI
1988 Alberto Tomba, ITA
1992 Alberto Tomba, ITA
1994 Markus Wasmeier, GER
1998 Hermann Maier, AUT
2002 Stephan Eberharter, AUT
2006 Benjamin Raich, AUT
2010 Carlo Janka, SUI

SUPER-VELESLALOM

1988 Frank Piccard, FRA
1992 Kjetil Andre Aamodt, NOR
1994 Markus Wasmeier, GER
1998 Hermann Maier, AUT
2002 Kjetil Andre Aamodt, NOR
2006 Kjetil Andre Aamodt, NOR
2010 Aksel Lund Svindal, NOR 

SPUST

1936 Birger Ruud, NOR
1948 Henri Oreiller, FRA
1952 Zeno Colò, ITA
1956 Toni Sailer, AUT
1960 Jean Vuarnet, FRA
1964 Egon Zimmermann, AUT
1968 Jean-Claude Killy, FRA
1972 Bernhard Russi, SUI
1976 Franz Klammer AUT
1980 Leonhard Stock, AUT
1984 Bill Johnson, USA
1988 Pirmin Zurbriggen, SUI
1992 Patrick Ortlieb, AUT
1994 Tommy Moe, USA
1998 Jean-Luc Cretier, FRA
2002 Fritz Strobl, AUT
2006 Antoine Deneriaz, FRA
2010 Didier Defago, SUI

(SUPER)KOMBINACIJA

1936 Franz Pfnuer, GER
1948 Henri Oreiller, FRA
1952-84 nije se održavalo
1988 Hubert Strolz, AUT
1992 Josef Polig, ITA
1994 Lasse Kjus, NOR
1998 Mario Reiter, AUT
2002 Kjetil Andre Aamodt, NOR
2006 Ted Ligety, USA
2010 Bode Miller, USA 

KOMENTARI

Trenutno niste prijavljeni. Molimo prijavite se!

login:

lozinka:

Samo registrirani korisnici mogu dodati komentar. Prijavite se ili registrirajte.

  • Vijesti

  • Info

  • Interview

  • Povijest

© Skijanje.hr 2003-2019.  ISSN 1845-5891  e-mail: info@skijanje.hr   Izdavač: Skijaški klub Hupser   Izrada internet stranice: Info izlog d.o.o.   Broj posjeta: 1888071
Tekstovi i Skijanje.hr watermarkom označene fotografije autorsko su pravo i vlasništvo Hrvatskog ski/board magazina Skijanje.hr osim ako nije drugačije naznačeno. Uredništvo magazina ne jamči za točnost i potpunost objavljenih informacija te ne preuzima nikakvu odgovornost za izravnu ili neizravnu štetu i ozljede proizašle iz sadržaja na site-u. Kontakt...
Hrvatski ski/board magazin Skijanje.hr

ISSN 1845-5891

Izdavač: Skijaški klub "HUPSER"
Medovićeva 19, Rijeka
e-mail: info@skijanje.hr

Marketing:
  marketing@skijanje.hr