NATJECANJA

»

SKIJANJE

11.11.2012.      

Autor: Matija Kralj

Foto: Arhiva Skijanje.hr

 

Levi SL (m): Sjajan start za Myhrera, Ivica 8.

Andre Myhrer (SWE) pobjednik je prvog slaloma nove sezone FIS Svjetskog kupa u Leviju (FIN). Marcel Hirscher (AUT) drugi, Ivica Kostelić osmi, Dalibor Šamšal bez druge vožnje.

Aktualni slalomski pobjednik Svjetskog kupa, Andre Myhrer, na najbolji je mogući način otvorio i novu slalomsku sezonu. Vodstvo u utrci u Leviju držao je već nakon prve vožnje, tada s vremenom 55.69. A treće vrijeme druge vožnje bilo mu je potom dostatno da tu vodeću poziciju pretvori i u konačnu pobjedu na utrci. Svoju prvu u Leviju, gdje je u posljednjem nastupu 2010. godine utrku završio na drugom mjestu.

I Marcel Hirscher na kraju slaloma Levija završio je ondje gdje se nalazio već nakon prve vožnje. Sa specijalno dizajniranim i vlastitim idejama razvijenim Atomic slalom skijama, i gotovo nikad mirnijim nastupima u smislu stila vožnje, Hirscher je u konačnici za Myhrerom zaostao za zbrojenih samo 6 stotinki sekunde. Uz drugo vrijeme prve i drugo vrijeme druge vožnje. Dok je potpuno švedsko zadovoljstvo u finskom Leviju, uz drugu vožnju postavljenu od svojeg trenera Pfeifera, upotpunio i trećim mjestom na utrci Jens Byggmark.

Byggmark je za sunarodnjakom Myhrerom zaostao za 61 stotinku sekunde. A posljednji plasman na pobjednički podij prije današnjeg za Byggmarka je u slalomu stigao još 20. siječnja 2008. godine uz drugo mjesto slaloma u Kitzbühelu (AUT).

-.-Goran Razić-.-

Manfred Moelgg i Patrick Thaler Italiji su danas donijeli plasmane tik do pobjedničkog podija - na četvrto i peto mjesto na utrci. Dok se Ivica Kostelić na prvom slalomu nove sezone u Leviju našao na završnoj osmoj poziciji.

Prvu vožnju Levija najbolji hrvatski skijaš završio je na 10. poziciji po rezultatu, no nakon diskvalifikacije Maria Matta (AUT) zbog previsoke ploče vezova, u konačnom poretku prve vožnje na 9. poziciji (+ 0.91 sek. u odnosu na vodećeg). Druga vožnja Ivici Kosteliću donijela je potom 11. vrijeme. I konačni zaostatak za pobjednikom utrke od 1.36 sek.

"Rezultat je solidan, nismo nezadovoljni s rezultatom. Kvaliteta skijanja danas je općenito bila visoka. Prvi i drugi danas uopće, recimo, i u prvoj i u drugoj vožnji nisu napravili niti jednu ni najmanju pogrešku, čemu je možda malo 'kumovala' i lagana postavka. 

Mi još imamo prostora za napredak, i nadam se da ćemo se i kretati u tome smjeru", miran i realan bio je nakon današnje utrke Ivica. 

-.-Goran Razić-.-

U prvoj vožnji Levija, sa startnim brojem 53, 49. vrijeme odskijao je Dalibor Šamšal. Nakon odličnog prvog prolaza, gdje je u odnosu na najbržeg kasnio za 35 stotinki sekunde (19. najbolji interval), Dalibor je u cilj ušao s 2.26 sek. sporijim vremenom u odnosu na najbržeg Myhrera. U 'ludoj' prvoj vožnji, postavljenoj od austrijskog trenera Pirchera, u kojoj je od prvih 60 skijaša sa starta odustao samo jedan i gdje je 30. za 1. zaostao za 1.58 sek. - ipak previše za plasman u drugu vožnju.

Upravo taj sretni 30., tek nakon diskvalifikacije sunarodnjaka Matta, bio je Reinfried Herbst (AUT). Koji je potom prvim vremenom druge vožnje s te 30. pozicije ostvario proboj sve do završnog 6. mjesta na utrci. Rijetko viđena situacija, no ne i nemoguća kada se nakon prve vožnje sve vožnje vremenski 'zgusnu' onako kako se to dogodilo danas.

Nakon prvih dviju utrka nove sezone Svjetskog kupa u vodstvu u ukupnom poretku nalazi se prošlosezonski osvajač velikog Kristalnog globusa, Marcel Hirscher sa 140 bodova. Svega 10 bodova manje ima Manfred Moelgg. Dok je Ivica Kostelić na diobi 6. mjesta s 50 osvojenih bodova. 

Od svijeta natjecateljskog skijanja i službeno se danas spustom niz stazu uoči druge vožnje u Leviju oprostio veliki Kalle Palander. A po završetku ženskog i muškog slaloma Levija, karavana Svjetskog kupa sada kreće dalje prema Kanadi i SAD-u.

Konačni poredak prvih 10 skijaša utrke:

1. MYHRER ANDRE (SWE) 1:49.55
2. HIRSCHER Marcel (AUT) + 0.06
3. BYGGMARK Jens (SWE) + 0.61
4. MOELGG Manfred (ITA) + 0.73
5. THALER Patrick (ITA) + 0.95
6. HERBST Reinfried (AUT) + 1.04
7. NEUREUTHER Felix (GER) + 1.10
8. KOSTELIĆ Ivica (CRO) + 1.36
9. HARGIN Mattias (SWE) + 1.50
10. SCHMID Philipp (GER) + 1.51
...
49. ŠAMŠAL Dalibor (CRO) + 2.26 (nakon 1. vožnje)

Cjeloviti rezultati, analiza, poretci nakon utrke (.pdf)

 

 

 

 

  • Vijesti

  • Info

  • Interview

  • Povijest

© Skijanje.hr 2003-2026.  ISSN 1845-5891  e-mail: info@skijanje.hr   Izrada internet stranice: Info izlog d.o.o.   Broj posjeta: 351250
Tekstovi i Skijanje.hr watermarkom označene fotografije autorsko su pravo i vlasništvo Hrvatskog ski/board magazina Skijanje.hr osim ako nije drugačije naznačeno. Uredništvo magazina ne jamči za točnost i potpunost objavljenih informacija te ne preuzima nikakvu odgovornost za izravnu ili neizravnu štetu i ozljede proizašle iz sadržaja na site-u. Kontakt...
Hrvatski ski/board magazin Skijanje.hr

ISSN 1845-5891

e-mail: info@skijanje.hr

Marketing:
  marketing@skijanje.hr