12.01.2014.

Autor: Goran Vukelić

Altenmarkt, SK (ž): Prvijenac Gagnon

Premijerna superkombinacija sezone pripala Kanađanki Marie-Michele Gagnon.

"Neželjeno dijete" Svjetske skijaške federacije, (super)kombinacija, danas je u Altenmarktu imala premijerno ovosezonsko izdanje. Ne računajući onu koja nas čeka u Sočiju, to je tek jedna od dvije utrke u ovoj disciplini ove sezone što dovoljno govori o smjeru u kojem ide ova tradicionalna alpska disciplina.

Prvo "poluvrijeme" današnje superkombinacije je pripalo Nicole Hosp koja se najbolje snašla na superveleslalomskoj postavi na stazi Kälberloch. Odmah iza nje su se smjestile dvije skijašice koje se ove sezone bore za najviše plasmane, Tina Weirather i Anna Fenninger. Hrvatska predstavnica Andrea Komšić je sa startnim brojem 56 superveleslalomski dio utrke završila sa zaostatkom od 5,85 sekundi što ju je smjestilo na posljednje mjesto od 41 (od 61) skijašice koje su završile prvu vožnju.

U slalomskom dijelu superkombinacije najbolje je vrijeme postigla Šveđanka Sara Hector, no zbrojeno je slavila Marie-Michele Gagnon. Kanađanki je bilo dovoljno drugo najbolje slalomsko vrijeme i 16. vrijeme iz superveleslaloma za prvu pobjedu na utrkama Svjetskog kupa. Iza nje su u konačnom poretku završile iskusne Michaela Kirchgasser te Maria Höfl-Riesch. Nicole Hosp se nakraju morala zadovoljiti stepenicom tik do pobjedničkog podija. Zanimljivo je da je Austrijanka pet posljednjih superkombinacija prije Altenmarkta završila na pobjedničkom postolju, no uvijek je zamalo bila kratka da bi trijumfirala. Možda sljedećeg mjeseca u Sočiju…

Andrea Komšić je, pak, završila svoj nastup na posljednjem, 37. mjestu, sa 8,92 sekunde zaostatka. U ukupnom je poretku vodstvo preuzela Maria Höfl-Riesch, a ovakve česte izmjene u toj nam kategoriji jamče uzbudljiv nastavak natjecanja u ženskom dijelu Svjetskog kupa. Novi se bodovi dijele već u utorak na slalomskoj utrci u Flachauu.